🔥 vychází e-book design & právo 👀

Instagram konečně přidal funkci pro organizování vrstev ve Stories

instagram new features - organise layers in stories

Instagram konečně přidal funkci pro organizování vrstev ve Stories

insights

instagram new features - organise layers in stories

insights

Instagram konečně přidal funkci, na kterou jsme všichni čekali – možnost organizování vrstev ve Stories!

Dnes vám přinášíme vzrušující novinku, která obohatí vaše Instagram Stories. Instagram konečně přidal funkci, na kterou jsme všichni čekali – možnost organizování vrstev ve Stories!

Pokud například přesdílíte Reel do stories, můžete za něj vložit vaše vlastní brandové pozadí. Nebo pokud máte v plánu do vašich stories zařadit více grafických elementů, nová funkce vám umožní je přehledně a efektivně organizovat.

Jak na to? Stačí pár jednoduchých kroků.

Nejdříve vložte pozadí nebo jiný element přímo do vašeho storýčka. Pak element dlouze podržte a na levé straně obrazovky se objeví ikonka vrstev.

Přesný návod jsme zpracovali v Reelu na Instagramu:

Element držte a přitom pohybujte prstem směrem dolů nebo nahoru, podle toho, kde chcete element umístit. Během pohybu se bude ikona měnit tak, aby ukazovala, v jaké vrstvě se element právě nachází.

A to není všechno. Na pravé straně se objeví zámeček pro uzamčení vrstvy. Chcete-li jej použít, jednoduše přejděte prstem na zámeček, zatímco element držíte. Tím uzamknete vrstvu a zajistíte, že vše zůstane na svém místě, i když pracujete s dalšími vrstvami.

Baví tě sledovat novinky ze světa designu a marketingu?

Sleduj mě na Instagramu, kde sdílím inspiraci, know-how a zajímavé tipy!