E-BOOK

Design & právo

Nauč se, jak chránit své dílo, uzavírat smlouvy a vyhnout se právním pastem. Na 64 stránkách najdeš vše, co potřebuješ vědět, aby tvé kreativní projekty byly vždy právně správně.

🎉 PRODEJ ZAČNE ZA

WAITLIST JE UZAVŘEN

Nejnovější právní předpisy a jejich využití v praxi

Všechny právní informace na jednom místě

Psáno jednoduše a přehledně pro ne-právníky

Konkrétní příklady a vzory smluv

Vše, co jako kreativec potřebuješ vědět o 
duševním vlastnictví autorském právu majetkovém právu smlouvách a licencích ochranných známkách fontech a fotobankách reklamacích a sporech

Taky tě zákony a právní předpisy děsí? Jenže ignorovat je může později znamenat  pořádné problémy. Ukradení loga, pokuta za porušení licence nebo taky nezaplacené faktury za tvou práci.

Právě proto vznikl tento e-book, který ti právo spojené s designem lidsky vysvětlí. Ochráníš své projekty, vyhneš se právním pastem a taky uděláš dojem na klienty.

Co najdeš uvnitř? 👀

13 kapitol

64 stran

64 stran nabitých informacemi a praktickými radami, díky kterým budou tvé kreativní projekty právně správně.

Přehled kapitol:

Scrollovatelný náhled do e-booku

Psáno pro
freelance designéry kreativní marketéry digitální tvůrce  kreativní podnikatele

Tvým jazykem, bez složitých termínů a paragrafů. Na konkrétních příkladech ti ukážeme, jak to funguje v praxi, ať nové znalosti hned využiješ ve vlastních projektech.

S čím ti e-book pomůže:

Proč právě tento e-book? 🏆

Ušetříš za advokáta

Ušetříš tisíce korun na právních konzultacích díky praktickým radám a informacím obsaženým v e-booku.

Investice do budoucnosti

Právní znalosti, které získáš, ti pomohou chránit tvé projekty a klienty. 

Právní jistota

Získáš jistotu, že tvé podnikání a tvorba je právně správně. S klíčovými právními předpisy v kapse se z tebe stane skutečný profík.

Praktické příklady

V e-booku není jen prázdná teorie, ale spoustu příkladů a tipů z praxe. S konkrétními příklady lépe pochopíš právní koncepty a budeš vědět, jak je aplikovat v každodenní praxi.

Mustry právních dokumentů, 👩🏻‍💻
které jako kreativec nejčastěji využiješ

Dopřej si naprostou právní jistotu a ušetři hodiny práce. Mustry smluv si můžeš pořídit samostatně, nebo jako součást našeho exkluzivního balíčku spolu s e-bookem.

Smlouva o dílo

Tento vzor smlouvy ti pomůže jasně a správně definovat podmínky spolupráce s tvými klienty. Zahrnuje všechny důležité náležitosti, jako je rozsah prací, termíny, odměna a autorská práva. Chrání tak obě strany.

Předžalobní výzva k úhradě

Rozhodně ti to nepřejeme, ale když se stane, že klient nezaplatí, je předžalobní výzva klíčovým způsobem, jak to řešit. Tento vzor ti pomůže výzvu profesionálně formulovat a zvýšít tak šanci, že spor úspěšně vyřešíš bez nutnosti klienta soudně žalovat.

Dohoda o mlčenlivosti (NDA)

Ochrání tvoje nápady a důvěrné informace. Dohoda o mlčenlivosti formuluje právní rámec pro sdílení citlivých informací s klienty a partnery. Nebudeš tak riskovat, že informace zneužijí nebo nápad ukradnou.

E-book i mustry budou dostupné samostatně, nebo jako balíček

e-book

právní mustry

e-book + právní mustry

🎉 PRODEJ ZAČNE ZA...

WAITLIST JE UZAVŘEN. E-BOOK BUDE VEŘEJNĚ V PRODEJI OD 25. 6. 2024.

Kdo za e-bookem stojí?

MSc. Veronika Šilbergerová

AUTORKA & DESIGNÉRKA

Tento e-book je přesně ten právní tahák, který jsem jako designérka vždy potřebovala, ale nikde nenašla.

Design Akademii jsem založila, abych podpořila a inspirovala designéry k přetavení jejich talentu v úspěšný byznys. Designu se věnuji od roku 2012. Vystudovala jsem Design a IT Management na prestižních londýnských univerzitách a spolupracovala s desítkami zahraničních i českých značek.

JUDr. Suzan Vonešová

AUTORKA & ADVOKÁTKA

Vím, že rozumět právním formulacím a paragrafům je mnohdy fuška, proto vám právo vysvětluji lidsky. Pokud máte k e-booku doplňující otázky nebo potřebujete pomoct se smlouvou, napište mi.

Jsem advokátka s generální praxí. Vyjednám pro vás výhodnou smlouvu, vyřeším nepříjemnou reklamaci nebo potíž s ukradeným logem. Zkušenosti čerpám z několika pražských advokát-ních kanceláří, včetně renomované poradenské skupiny SAMAK.

FAQs

Jsem ze Slovenska, 🇸🇰 bude pro mě e-book užitečný?

E-book je psaný podle českého práva. Ale i zahraniční čtenář si z něj můžete vzít důležité informace a lépe porozumět problematice témat autorského práva. 

Jsem ze Slovenska, 🇸🇰 budou pro mě právní mustry užitečné??

Právní mustry jsou kompletně sestavené a formulované podle českého práva. Doporučujeme koupit si pouze e-book. 

Můžu Suzan oslovit pro právní radu?

Ano, určitě, ale je potřeba vzít v potaz, že konzultace se Suzan nejsou již zahrnuty v ceně e-booku a je potřeba se s ní na konkrétních podmínkách dohodnout. Suzan je navíc zvyklá pracovat online na dálku, takže nezáleží, odkud jste.

Můžu si e-book vytisknout?

Ano, e-book si můžeš vytisknout, ale měj na paměti, že formát, barvy a velikost písma nejsou optimalizovány pro tisk. Některé grafické prvky a barvy mohou v tištěné podobě proto vypadat jinak než na obrazovce.

Je e-book vhodný pro začátečníky?

Ano, e-book je psaný srozumitelně a lidsky i pro začátečníky. Zároveň obsahuje dostatek detailních informací, které ocení i pokročilí designéři.

Je e-book aktuální?

Obsah e-booku byl vytvořen na základě aktuálních informací k datu 30. dubna 2024.

Bude e-book pravidelně aktualizován?

Ano, plánujeme i další edice e-booku, aby obsahoval nejnovější informace a legislativní změny. Pro nejaktuálnější informace je potřeba sám se vzdělávat třeba na https://www.epravo.cz/nebo https://pravniprostor.cz/.

Můžu e-book sdílet s kolegy?

Sdílení e-booku s dalšími osobami je porušením autorských práv. Pokud máš kolegy, kteří by e-book také ocenili, můžeš jim poslat tuto stránku k zakoupení. 

Co když budu mít po přečtení e-booku další otázky?

Pokud budeš mít po přečtení e-booku další otázky, neváhej nás kontaktovat. Rádi ti pomůžeme a poskytneme další informace nebo radu. 

Na co dalšího se můžeš těšit? 👀

Ultimátní průvodci pro každého kreativce

Některé aspekty designu, tisku, účetnictví, nebo právních otázek mohou být zrádné, i pro ty nejzkušenější freelancery.

Informace o těchto tématech jsou často roztříštěné, složité a nesrozumitelné. A najít všechny potřebné informace na jednom místě? To může být opravdová výzva.

Proto jsme si pro tebe připravili sérii Ebooků, kde si jednotlivá témata probereme – srozumitelně a přehledně, explained. 

Nenech si ujít další vydání e-booků ze série Explained! Přidej se na waitlist a buď první, kdo se o novinkách dozví.

©2023–2024 – Všechna práva vyhrazena | www.designakademie.cz

Obchodní podmínky

Zásady zpracování osobních údajů